welcome

Navigacia: Hlavná stránka Výroba a vývoj audiosystémov
Friday Jul 19th

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /www/m/a/u5111/public_html/administrator/components/com_virtuemart/global.php on line 137
Vývoj reproduktorových systémov

Návrh reprosústav na mieru  

   Podľa konkrétnej aplikácie alebo želania zákazníka vyvíjame špeciálne audio sústavy. Našou špecialitou je výroba malých, odľahčených a vysokovýkonných basových reprosústav s lineárnym priebehom a primeranou citlivosťou.

   Pri návrhu vychádzame zo želaných parametrov, počítačových simulácii rezonančnej charakteristiky reproboxu a tepelného dizajnu (veľa krát zanedbávaný, no životne dôležitý parameter).

   Pozor! Slovensko je priam zamorené "odborníkmi" na akustiku, rôznymi "vševedúcimi" výrobcami reprodebien, ktorí ani netušia, že akustika reproboxu sa musí vypočítať a že materiál reproboxu má zásadný vplyv na výsledný zvuk aparátu. V lepšom prípade sú to ľudia, ktorí pracujú s voľne stiahnutým programíkom alebo cez internet ukradnutým  softvérom. V horšom prípade ani nevedia, že problematike nerozumejú, no máme aj predajcov čo vedome klamú (vzhľadom na to, že veľa expertov po Slovensku nechodí).

   Všetky programy, ktoré používame na dizajnovanie našich reprosústav máme legálne zakúpené. Kúpou našich výrobkov podporujete seriózneho obchodníka a nie zlodeja, ktorého kvalifikácia býva v drvivej väčšine prípadov pochybná. A čo je najdôležitejšie?

   Tejto činnosti sa venujeme už desať rokov, no stále zlepšujeme technológiu, doplnujeme znalosti a vzdelanie a rozširujeme spoluprácu s poprednými slovenskými a českými odborníkmi.

Simulácia

simulácia akustickej charakteristiky reproboxu

Nákres návrhu reproboxu

Meranie

   Ani najlepšia simulácia nemusí zodpovedať realite. Pre overenie výsledkov teoretických výpočtov naše výrobky nechávame premerať v českom laboratóriu p. Huberta Mašína z Prahy. Následne dolaďujeme (dočasne, do zakúpenia vlastného, niekoľko tisíc eurového meracieho zariadenia a výstavby bezodrazovej komory). Základné pojmy z akustiky nájdete TU.


Overovanie prebieha na meracom systéme MLSSA pomocou kalibrovaného mikrofónu zn........